Gładka, jędrna i sprężysta skóra jest osiągalna nawet po przekroczeniu 30 roku życia. Istnieje jeden warunek powinnaś zaprzyjaźnić się z kolagenem.

Ma on zbawienny wpływ nie tylko na wygląd – jak każdemu wiadomo ale jest podstawowym budulcem skóry. Ponadto odpowiada za elastyczność oraz wytrzymałość naszych ścięgien.

Kolagen na stawy

Kolagen jest składnikiem dużej części tkanek oraz narządów ludzkiego organizmu. Największe jego pokłady znajdują się w skórze, następnie w kościach, chrząstkach , a także wiązadłach. Zasadniczą funkcją kolagenu jest utrzymanie odporności na rozciąganie oraz elastyczności narządów. Pełni także ważną funkcję w procesie gojenia ran. Jego odpowiedni poziom w organizmie gwarantuje elastyczność i jędrność skóry przez długie lata.

Kolagen w medycynie estetycznej stosuje się głownie do wypełniania zmarszczek lub redukowania blizn. Dodatkowo znaleźć go można w wielu preparatach kosmetycznych takich jak kremy bądź żele. Stosowany w formie tabletek kolagen działa od wewnątrz na odbudowę chrząstek oraz poprawę kondycji stawów. Wyrównuje też wszystkie niedobory kolagenu w skórze.

Jeszcze do niedawna kosmetyki czy suplementy zawierające naturalny kolagen były zarezerwowane głównie dla celebrytów. Aktualnie naturalny kolagen znajduje się w aptekach, jak i na oficjalnych stronach internetowych producentów – gdzie kupno jest najbezpieczniejszą opcją. Wielką popularność zyskał kolagen rybiego pochodzenia należący do klasy A. Forma ta pod względem budowy jest najbardziej zbliżona do ludzkiego kolagenu w związku z czym jest najbezpieczniejszym rozwiązaniem.

Kolagen rybi w proszku czy kapsułkach

Naturalny kolagen można nabyć w wersji wygodnych kapsułek. Suplementy kolagenowe w formie proszku dodaje się głównie do soków lub wody. Mogą także stanowić uzupełnienie jogurtów i owsianek. Coraz częściej tego typu suplementy zawierają substancję pomocnicze. Jest nią np.: lewoskrętna witamina C, zwiększa ona działanie kolagenu. Systematyczne korzystanie z produktów kolagenowych zwiększa jędrność jak również sprężystość skóry, a dodatkowo opóźnia starzenie skóry. Tabletki z kwasem hialuronowym i kolagenem.