Dobre wskazówki dla minilaba

 

 

Na wstępie pragnę stwierdzić, że stosowane produkty w procesie RA-4 są optymalnie dobrane w relacji do posiadanego minilabu i aktualnego przerobu. Roztwór roboczy wywoływacza odświeża się w 3,0 tygodnia a tyle właśnie wynosi maksymalny czas dla tego roztworu. W przypadku gdyby średni przerób obniżył się do niskiego poziomu konieczne będzie użycie antyutleniacza. Dzięki niemu stężenie reduktora tworzącego barwnik na zdjęciach zostanie utrzymane na właściwym poziomie co pozwoli uniknąć problemów z kolorystyką zdjęć stosując papier fotograficzny fuji i kodak. Bardzo proszę o bieżące zwracanie uwagi na ilość wykonywanych zdjęć.  Roztwór roboczy wybielacza o niewielkiej objętości wymienia się w ciągu tygodnia a więc w optymalnym cyklu.

 

Podane dawki regeneracyjne faktycznie są dziwne. Jeżeli przyjmiemy, że ustawiona wartość 450 dla wywoływacza odpowiada zalecanej dawce 160 ml/m2 to z prostej proporcji wynika, że w wybielaczu utrwalającym powinna być ustawiona wartość dostatecznie wysoka. Bardzo proszę o korektę tych ustawień. Z uwagi na graniczny poziom przerobu dla wywoływacza oraz nadchodzący słaby okres w zleceniach - sugeruję wywołanie stripa kontrolnego w połowie stycznia.


Powyższy układ chemii fuji jest optymalnie dobrany w relacji do minilabu d-Lab 3 zarówno pod względem procesu  (czas 27 sek. dla CD), wielkości tanków CD/BX oraz wielkości przerobu. Roztwór roboczy wywoływacza wymienia się prawidłowo w czasie 1-4 tygodnie (norma = maks. 3 tyg.). W przypadku stabilnego przerobu przekraczającego poziom 1400 szt. zdjęć dziennie można zastosować trochę tańszy wywoływacz