Drukarki DNP DS40

Strona główna » Drukarki DNP DS40

 

 

drukarki atramentoweMultum firm uważaże technikadrukowania atramentowa i laserowa nie nadają się do drukowania odbitek. Dla nich przeznaczone są maszyny DNP DS40. Drukarki fotograficzne DNP wykorzystują technologię termosublimacji. Jakość zdjęć wydrukowanych za pomocą drukarki fotograficznej DNP DS40 jest porównywalna z fotografią z mokrego laba.

 

Urządzenia atramentowe, choć powielają coraz lepiej, ciągle, nadal nie radzą, dają sobie dobrze w bardzo jasnych obszarach  odbitek oraz tam, gdzie ważne są bardzo subtelne przejścia tonalne. Jeszcze słabsze efekty uzyskamy stosują barwne drukarki DNP DS40 wykorzystujące metodę nanoszenia laserowego. Dlatego na uboczu bitwy laserowo-atramentowej uznanie zyskują maszyny  drukarki DNP DS40. Dawniej były urządzenia bardzo kosztowne a dodatkowo ograniczone zastosowanie jedynie do druku zdjęć sprawiało, że termosublimację omijano z daleka. Drukiem interesowały się jedynie studia graficzne, fotograficzne i fotografowie wykonujący zdjęcia paszportowe w 5 min. Dziś maszyny tego typusą stosunkowo tanie a koszt zdjęcia w formacie 10x15 centymetrów waha się w granicach 0,27-0,44zł.

 

Jeśli chcesz promować swoją firmę fotograficzną lub swój dobry zakład fotograficzny masz do dyspozycji witrynę http://www.promocjainternetowa.com.pl/zaklady-fotograficzne,108.html


Co to jest termosublimacja ?


Jest to strategia druku obrazu polegająca na termicznym powielaniu stałego barwnika z taśmy na specjalny, odporny na temperaturę papier. Odbitka tworzona jest poprzez kolejne naniesienie trzech podstawowych, bazowych kolorów barwnika (żółtego, purpurowego i niebieskozielonego). Następnie obraz jest powlekany bezbarwną warstwą zabezpieczającą fotografię, przed działaniem wilgoci i promieniowania UV.


Mrowie popularnych drukarek termosublimacyjnych działa w rozdzielczości 300 dpi. Jest to malutko sprawdzając z atramentówkami osiągającymi 3800 czy nawet 5800 dpi. Tymczasem porównując owoce wydruku atramentu i termosublimacji, raczej nie mamy niepewności, na co się zdecydować. Jeżeli ciągle boimy się tak skąpej rozdzielczości obrazu to warto wiedzieć, że sporo fotolabów posiada rozdzielczością rzędu 300-450 dpi, a często nie narzekamy, na ostrość otrzymywanych obrazów.

 

Jakie są modele drukarek termosublimacyjnych ? Warto sprawdzić !